Po príchode snehovej pokrývky na okolité kopce, čaká sneženie už od pondelka aj nižšie polohy, a to vrátane Banskej Bystrice.

sneh11Pondelok (25.11) prinesie pokračujúce zrážky z nedele, ktoré sa postupne zmenia z dažďových na snehové, a keďže teplota vzduchu postupne klesne k bodu mrazu, dopoludnia by v Banskej Bystrici mohlo napadnúť od jedného do siedmich centimetrov snehu. Zrážky popoludní ustanú. Teplota klesne najnižšie k -1 stupňu Celzia, deň znepríjemní silný nárazový vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Banská Bystrica na pondelok výstrahu 2. stupňa pred silným vetrom, výstrahu 1. stupňa pre tvorbu snehových jazykov a závejov a tiež pre sneženie.

Utorok (26.11) už bude menej veterný, no stále chladný a ráno môže znova snežiť. Nie ale tak výrazne, ako v pondelok. Obloha sa počas dňa vyjasní a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -2 do +1 stupeň Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Banská Bystrica na utorok výstrahu 1. stupňa pre tvorbu snehových jazykov a závejov.

Streda (27.11) bude v Banskej Bystrici prevažne jasná. Ranná teplota bude len okolo -4 stupne Celzia, počas dňa stúpne k nule.

Štvrtok (28.11) prinesie najmä popoludní nárast oblačnosti a spolu s ňou pomaly stúpne aj teplota vzduchu, a to až ku plus 2 stupňom Celzia. Večer môže slabšie snežiť.

Piatok (29.11) by mal byť prevažne zamračený, dopoludnia je reálne menšie riziko snehových zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať  od -2 do plus 3 stupňov Celzia.

Sobota (30.11) predbežne bude nad stredným Slovenskom zamračená a chladná. Teplota vzduchu neprekročí bod mrazu, ale najmenej klesne k -2 stupňom. V noci sa očakáva sneženie.

Nedeľa (1.12) bude zamračená s teplotou vzduchu do +2 stupňov Celzia. Počas dňa by malo slabšie snežiť.