Posledné aprílové dni budú v znamení oblačnosti, ale aj intenzívnych dažďových prehánok. Dobrou správou však je, že maximálne denné teploty vzduchu sa tento týždeň majú priblížiť ku hranici 15 stupňov Celzia.

Pondelok (24.4.) má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 do +1 stupeň Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 9 až 11 stupňov Celzia. V ranných hodinách musíme počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Utorok (25.4.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu a dážď, pričom k večeru bude prevažne polooblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na hodnoty 13 až 15 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od +3 až do +5 stupňov Celzia. Podobne ako v pondelok, aj počas utorka treba rátať s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav znovu vydal výstrahu prvého stupňa.

Streda (26.4.) bude oblačná s rannou teplotou okolo osem stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do 17 stupňov Celzia. Počas celého dňa očakávame aj dažďové prehánky.

Štvrtok (27.4.) bude v znamení oblačnej až zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 9 až do popoludňajších 13 stupňov Celzia. Aj v tento deň by sme mali počítať s dažďom, ktorý bude pretrvávať po celý deň.

Piatok (28.4.) má priniesť znovu zamračenú oblohu a intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

Sobota (29.4.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a rannú teplotu okolo osem stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 12 stupňov Celzia. Aj naďalej budú pretrvávať intenzívne dažďové prehánky.

Nedeľa (30.4.) má byť oblačná a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 10 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.