Banskú Bystricu v najbližších dňoch potrápi daždivé počasie a ešte nižšie teploty vzduchu. Meteorológovia predpokladajú, že denné teploty vzduchu sa budú pohybovať len na úrovni do 15 stupňov Celzia.

Pondelok (18.9.) má byť spočiatku malá oblačnosť, postupne až zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 15 až 17 stupňov Celzia.

Utorok (19.9.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a počas celého dňa aj dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 13 až 15 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (20.9.) má byť oblačná a počas celého dňa budú opäť pretrvávať intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 11 až do popoludňajších 14 stupňov.

Štvrtok (21.9.) bude z rána v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 10 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak v poobedňajších hodinách má prevládať znovu zamračená obloha. Popoludní a k večeru by sme opäť mali počítať aj s dažďom. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 13 stupňov.

Piatok (22.9.) prinesie oblačnú oblohu s dažďom a rannú teplotu okolo 10 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 12 stupňov Celzia.

Sobota (23.9.) má byť polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 8 až do popoludňajších 11 stupňov Celzia. V podvečerných hodinách musíme počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (24.9.) bude v znamení oblačnej oblohy a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 9 až do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.