Aj keď prelom októbra a novembra už v niektorých rokoch priniesol aj prvé snehové zrážky, tento rok sa tak, minimálne v Banskej Bystrici, nestane. Jeseň nás ale začne postupne pripravovať na zimu.

pocasiePondelok (28.10) bude polooblačný pri príjemnej teplote do 19 stupňov Celzia. Lenže v ranných hodinách musíme počítať s hmlou, ktorá do desiatej hodiny môže miestami znamenať viditeľnosť len okolo 100 metrov. Popoludní navyše k pocitu príjemného počasia nepridá ani nárazový vietor, ktorý sa oprie hlavne na vyšších miestach okresu aj rýchlosťou nad 20 metrov za sekundu. Dažďové zrážky sú pravdepodobné až večer.

Utorok (29.10) bude ešte z rána zamračený, neskôr sa obloha začne vyjasňovať. Vzduch ráno dosiahne teplotu okolo desiatich, popoludní opäť do 19 stupňov Celzia.

Streda (30.10) môže v ranných hodinách priniesť dážď, ktorý bude sprevádzať aj pokles teploty vzduchu. Aj keď oblakov bude postupne menej, teplota stúpne už len na 15 stupňov Celzia.

Štvrtok (31.10) bude najskôr prevažne jasný až polooblačný, podvečer sa obloha zatiahne. Zrážky ale predbežne nehrozia. Teplota vzduchu sa udrží na úrovni do 15 stupňov Celzia.

Piatok (1.11) by predbežne mal priniesť zväčšenú oblačnosť a najmä popoludní aj dážď. Teplota vzduchu sa už vyšplhá len na 14 stupňov Celzia.

Sobota (2.11) začne v Banskej Bystrici chladným ránom pri teplote len okolo 5 stupňov Celzia. Tá ale počas dňa stúpne na asi dvanásť stupňov. Zrážky, napriek veľkej oblačnosti, predpokladané nie sú.

Nedeľa (3.11) má byť veľmi podobná, pričom je predpoklad ešte o niečo nižšej teploty, len do úrovne plus 10 stupňov Celzia. Dažďové zrážky by sa mohli vyskytnúť len popoludní.