mraz sneh pocasie zima bbonline.sk foto Filip RohacekPríchod zimy potešil viaceré lyžiarske strediská, ale v meste nás ešte čaká premenlivé čakanie na tú pravú mrazivú zimu. Sneh sa do konca týždňa možno i vytratí.

Pondelok (9.12) naznačí zmenu doterajšieho nástupu zimy, keď ranné sneženie postupne vystrieda dážď. Teplota vzduchu totiž stúpne až k plus 4 stupňom Celzia. Príjemne vonku zďaleka nebude, pretože fúkať bude silnejší nárazový severozápadný vietor. Teplota sa zrejme počas celého dňa udrží nad bodom mrazu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Banská Bystrica na pondelok výstrahu 2. stupňa pred silným vetrom.

Utorok (10.12) začne len mierne pod nulou a teplota sa od tejto hranice posunie vyššie len málo. Oblačnosť sa postupne vytratí a už dopoludnia má byť prevažne jasno až polooblačno.

Streda (11.12) bude z rána chladná, teplota bude na úrovni okolo -4 stupne Celzia, popoludní sa ale vyšplhá až k plus štyrom stupňom. Obloha má byť viac oblačná, no zrážky sa nepredpokladajú.

Štvrtok (12.12) sa má ponášať na stredu. Teplota vzduchu v rozmedzí ranného minima na úrovni okolo -4 stupne a popoludňajšieho maxima +4 stupne Celzia. Obloha bude jasnejšia, ako v predošlých dňoch.

Piatok (13.12) predbežne prinesie len málo oblačnosti a viac slnečných lúčov. Teplota vzduchu ráno okolo -4 stupne, popoludní najviac +3.

Sobota (14.12) bude jasná a Slnko prehreje vzduch až k plus 5 stupňom Celzia. Ráno ale počítajte s mrazmi pri teplote -3 stupne.

Nedeľa (15.12) by mala byť naďalej prevažne jasná, ale chladnejšia, keď maximálna teplota vzduchu stúpne k +2 stupňom a minimálna na úroveň -5 stupňov Celzia.