Nasledujúce letné dni naberú v Banskej Bystrici z pohľadu počasia trochu tradičnejší charakter pre naše zemepisné šírky. Vysoké teploty totiž budú striedať prehánky či búrky. Kto si však ešte chce užiť zábavy na kúpaliskách, príde si tiež na svoje. Stihnúť to však musí v prvej polovici týždňa. Najmä víkend totiž prinesie výraznejšie ochladenie i zrážky.

Pondelok (15. 8.) začne pri prevažne jasnej oblohe a rannej teplote okolo 18 stupňov Celzia, ktorá bude rýchlo stúpať a už napoludnie budú vonkajšie teplomery v tieni atakovať 30 °C. Popoludní však pribudne oblačnosti, rozfúka sa a v našom regióne musíme počítať s lokálnymi búrkami či prehánkami. Spolu s nimi o pár stupňov poklesne i teplota.

Utorok (16. 8.) nás síce privíta zväčšenou oblačnosťou, ale prechodne sa potom vyjasní a maximálna denná teplota stúpne na 29 stupňov Celzia. Popoludní opätovne hrozí výskyt prehánok či búrok. Oblačnosť sa však rýchlo presunie a deň budeme končiť pod jasnou oblohou.

Streda (17. 8.) začne ráno pri teplote okolo 18 stupňov Celzia a postupne opäť stúpne až na 31 °C. Narozdiel od úvodných dní týždňa, tentokrát už bude prevažne jasno počas celého dňa.

Štvrtok (18. 8.) bude ešte teplejší, keď ortuť teplomerov vystúpi na 32 stupňov Celzia. Bude to pri prevažne jasnej oblohe, na ktorej oblačnosť začne pribúdať až večer. Teploty ani počas noci nepoklesnú pod 20 stupňov Celzia.

Piatok (19. 8.) naznačí zmenu charakteru počasia. Prevažne zamračené bude počas celého dňa. Najmä popoludní a večer sa očakávajú aj výdatnejšie zrážky. Dovtedy sa však vzduch opäť prehreje na 29 °C.

Sobota (20. 8.) má byť pri pretrvávajúcich dažďových zrážkach už výrazne chladnejšia. Teploty vzduchu budú od ranných 16 do popoludňajších 22 stupňov Celzia. So slabším dažďom, ktorý môžu prechodne vystriedať aj výraznejšie búrky s nárazovým vetrom, musíme počítať po celý deň.

Nedeľa (21. 8.) bude ešte ráno a dopoludnia prevažne zamračená s rizikom slabších zrážok. Obloha sa ale postupne vyjasní. Teploty zostanú nižšie, maximá budú stále len okolo 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.