Aj keď extrémne horúčavy atakujúce až tropické štyridsiatky sa už do našich končín toto leto nevrátia, nasledujúci týždeň má byť v Banskej Bystrici opäť pomerne teplý.

slnečné počasiePondelok (19.8.) má byť hneď najteplejším dňom 34. kalendárneho týždňa, keď pri prevažne jasnej oblohe, vystúpi teplota vzduchu až ku 31 stupňom Celzia.

Utorok (20.8.) bude znova prevažne jasný, popoludní oblačnosť narastie a je potrebné očakávať aj búrky. Maximálna denná teplota stúpne ku 29 stupňom Celzia. Minimálna nočná teplota klesne ku 17 stupňom.

Streda (21.8.) má byť polooblačná a opäť je potrebné počítať aj s menej výdatnými dažďovými zrážkami, predbežne najmä dopoludnia. Teplota vzduchu stúpne ku 26 stupňom Celzia.

Štvrtok (22.8.) by mal byť o dva stupne teplejší, a teda popoludní teplomery ukážu najviac 28 stupňov Celzia. Zrážky predpokladané nie sú, ale oblačnosť bude pomerne vysoká a prípadná popoludňajšia prehánka alebo búrka by nás nemala prekvapiť.

Piatok (23.8.) môže priniesť dennú maximálnu teplotu na úrovni 27 stupňov Celzia, lenže bude prevažne zamračené. Predpovedné moduly meteorologických serverov predbežne predpokladajú aj výraznejšiu zrážkovú činnosť v popoludňajších hodinách.

Sobota (24.8.) prinesie výraznejšiu teplotnú zmenu. Denné maximum stúpne totiž len ku 22 stupňom Celzia. Napriek tomu ale minimálne nočné teploty nepodlezú 15 stupňov. Počas celého dňa by malo byť zamračené, intenzita oblačnosti narastie popoludní, kedy sú očakávané aj výraznejšie dažďové zrážky vo forme búrok.

Nedeľa (25.8.) sa má predbežne niesť v znamení pokračujúcej dažďovej činnosti zo soboty, ktorá postupne ustane a s jej ústupom ustúpi aj masívna oblačnosť. Teplota vzduchu sa počas dňa opäť vyšplhá na najviac 22 stupňov.