Uplynulý víkend sme si mohli užiť krásne letné počasie. Pekne má byť ešte aj v pondelok, avšak už od utorka príde na naše územie ochladenie. Teploty sa budú pohybovať okolo 20 stupňov Celzia a počas viacerých dní treba počítať aj s dažďom.

 

Pondelok (7.5.) bude prevažne jasný a s rannou teplotou 10 až 12 stupňov Celzia. V skorých ranných hodinách sa však môže objaviť aj prízemný mráz, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teplota vzduchu cez deň sa bude pohybovať od 22 až do 24 stupňov Celzia.

Utorok (8.5.) prinesie spočiatku polooblačnú oblohu, k večeru bude prevažne malá oblačnosť a cez deň dážď. Ráno už má byť bez prízemného mrazu s teplotou 10 až 12 stupňov okolo ôsmej hodiny. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom výraznejšie poklesne, a to na hodnoty 17 až 19 stupňov Celzia.

Streda (9.5.) bude polooblačná a s teplotami od ranných 16 až do popoludňajších 20 stupňov. Počas celého dňa treba rátať aj s dažďovými prehánkami, pričom nie sú vylúčené ani búrky.

Štvrtok (10.5.) prinesie takmer jasnú oblohu a rannú teplotu vzduchu okolo sedemnásť stupňov. Teplota vzduchu cez deň stúpne najviac na 20 stupňov Celzia.

Piatok (11.5.) má byť v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia. Popoludní a k večeru sa môžu vyskytnúť aj  slabšie dažďové prehánky.

Sobota (12.5.) bude v Banskej Bystrici zamračená. Ráno sa teplota vzduchu bude pohybovať okolo 17 stupňov, pričom cez deň teplota stúpne najviac na hodnotu 21 stupňov Celzia. V poobedňajších a večerných hodinách by sme mali opäť počítať i s dažďom, ktorý má pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (13.5.) prinesie znovu zamračenú oblohu a dážď. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.