Vianočný týždeň veľa slnečných lúčov do banskobystrických ulíc neprinesie. Pretrvávajúce hmly a neskôr aj samotná zamračená obloha budú znamenať sychravé sviatky.

mraz listPondelok (23.12) bude pri teplote od 0 do +4 stupne celzia s hmlou, ktorá sa s najväčšou pravdepodobnosťou počas dňa v meste nerozíde. Vo vyššie položených miestach bude ale prevažne jasno. Najmä ráno a dopoludnia môže drobné mrholenie spôsobovať poľadovicu.

Utorok (24.12), Štedrý deň,  prinesie opäť z rána drobný mrznúci dážď alebo sneženie. Teplota bude v rozmedzí od -1 stupeň ráno až do +4 stupne krátko po poludní. Obloha bude prevažne zamračená.

Streda (25.12) má byť nad Banskou Bystricou prevažne jasná obloha, vďaka nárazovému východnému vetru by sa nemala výraznejšie zdržať ani hmla. Popoludní oblačnosť narastie, zrážky sú ale len málo pravdepodobné. Teplomery budú ukazovať od -2 do +4 stupne Celzia.

Štvrtok (26.12), na Štefana, bude sychravé ale aj daždivé počasie, keď zo zamračenej oblohy má pršať už od ranných hodín. Teplota vzduchu by mala od rána nad nulou a len večer by sa mohla dostať pod bod mrazu, kedy sa dážď môže zmeniť na sneženie.

Piatok (27.12) bude stále upršaný a zamračený. Teplota vzduchu by sa mala stále pohybovať nad bodom mrazu a stúpne najviac na +3 stupne Celzia.

Sobota (28.12) by mala priniesť ochladenie vzduchu a teploty v rozmedzí od -2 do +2 stupňov Celzia. Z prevažne zamračenej oblohy môže počas dňa slabšie snežiť.

Nedeľa (29.12) predbežne v Banskej Bystrici ukáže husté mraky na oblohe, z ktorých môže slabšie pršať. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 0 do +4 stupňov Celzia.