Predposledný decembrový týždeň nám prinesie mnoho slnečných dní. Pretrvávať však budú i naďalej mrazivé rána, ktoré počas dňa vystriedajú teploty nad nulou. Aj tohtoročné Vianoce by, podľa predpovedí meteorológov, mali byť zatiaľ bez snehu. 

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (19.12.) má byť malá oblačnosť až polooblačno. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -4 až -6 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na +1 stupeň Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Utorok (20.12.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty +1 až +3 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -5 do -7 stupňov Celzia. Fúkať má opäť slabý premenlivý vietor.

Streda (21.12.) prinesie znovu jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus tri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +4 stupne Celzia.

Štvrtok (22.12.) bude počas celého dňa takmer jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších piatich stupňov Celzia.

Piatok (23.12.) má byť z rána zamračené, postupne sa však oblačnosť bude rozpadať, a preto v poobedňajších hodinách očakávame už jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus jedného stupňa Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na plus štyroch stupňov Celzia.

Sobota (24.12.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú počas Štedrého dňa v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.12.) má priniesť polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo mínus päť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu neprekročí hranicu +4 stupne Celzia. Podvečer nie je vylúčené ani slabé sneženie.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.