Posledný májový týždeň prinesie mierne ochladenie vzduchu oproti predošlým dňom. Spolu s nižšími teplotami musíme počítať aj s častejšími zrážkami, ako už naznačil víkend.

pocasie sidliskoPondelok (26.5.) má byť polooblačný, popoludní prevažne oblačný a počítať musíme s dažďom prípadne búrkou. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 do 25 stupňov.

Utorok (27.5.) bude prevažne oblačný a upršaný. Zároveň sa ochladí, keď teplota počas celého dňa bude v rozmedzí od 14 do 19 stupňov Celzia.

Streda (28.5.) by mala priniesť stále oblačné počasie so zrážkami najmä popoludní. Večer sa už môže obloha vyjasňovať. Teplota vzduchu stúpne stále len na najviac 19 stupňov.

Štvrtok (29.5.) má byť prevažne oblačný a popoludní sa môže nad Banskou Bystricou prejaviť búrková činnosť, prípadne len dážď. Maximálna denná teplota vystúpi na najviac 17 stupňov Celzia.

Piatok (30.5.) podľa predbežnej predpovede prinesie jasnú oblohu, na ktorej postupne pribudnú len ľahšie oblaky, z ktorých zrážky nehrozia. Zostane ale chladno, a to do 17 stupňov Celzia.

Sobota (31.5.) bude prevažne jasná až polooblačná s možnosťou popoludňajšieho dažďa. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.6.) by na rozdiel od soboty, mala už priniesť vyššiu teplotu vzduchu, ktorá po čase prekročí hranicu dvadsiatich stupňov Celzia. Dažďové zrážky sú len málo pravdepodobné.