Zatiaľ čo do novembrových dní sme vstúpili aj mrazivými dňami, následne sa teploty začali opäť dvíhať k príjemným jesenným hodnotám. Teploty nad 15 stupňov budú aj v nasledujúcich dňoch, no pridá sa k nim silný vietor.

pocasie banska bystrica

Pondelok (9.11.) bude v kontraste s prevažne jasnou nedeľou výraznejšie zamračený. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici pohybovať od ranných 8 do poludňajších 15 stupňov Celzia. Zrážky očakávané nie sú, no popoludní sa poriadne rozfúka. Najmä na kopcoch v okrese, kde zároveň platí výstraha SHMÚ 1. stupňa pred silným vetrom. Ten môže miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 26 metrov za sekundu.

Utorok (10.11.) má byť stále veterno, no oblačnosti ubudne. Minimálne ranné i nočné teploty posunú svoju hranicu cez desať, popoludňajšie až k 16-tim stupňom Celzia. Pre silný vietor vydal SHMÚ v našom okrese výstrahu 2 stupňa, keďže nad pásmom lesa môže vietor dosiahnuť až rýchlosť do 32 metrov za sekundu.

Streda (11.11.) prinesie stále na november mimoriadne príjemné teploty od ranných 10 do popoludňajších 15 stupňov Celzia. Obloha bude čiastočne a neskôr takmer vôbec zamračená. Zrážky sa neočakávajú, stále má však dosť fúkať.

Štvrtok (12.11.) už môže priniesť chladnejšie ráno i večer, kedy teploty už výraznejšie klesnú ku 4 stupňom celzia, popoludní ale stále zostanú na úrovni do 14 až 16 stupňov Celzia. Obloha môže byť najmä ráno zamračená viac, no neskôr sa vyčasí.

Piatok (13.11.) bude v Banskej Bystrici polooblačný a bez zrážok. Denné maximum sa ale očakáva už len na úrovni okolo 12 stupňov Celzia.

Sobota (14.11.) prinesie ešte výraznejší pokles teplôt, keď by vonkajšie teplomery počas dňa mali ukazovať hodnoty v rozpätí od 5 do 10 stupňov Celzia. Obloha má byť prevažne jasná, len miestami sa zväčší a lokálne by mohlo i zapršať.

Nedeľa (15.11.) má byť podobná ako úvod víkendu, no ráno výraznejšie chladná, keď musíme po krátkom čase opäť počítať s prízemnými mrazmi a lokálnym poklesom teplôt pod bod mrazu, počas dňa sa ale teploty vyšplhajú k asi 7-mim stupňom Celzia v tieni. Obloha sa začne výraznejšie zaťahovať až popoludní.