Predveľkonočný týždeň bude v Banskej Bystrici veterný, chladný i príjemne slnečný. Jednoducho typicky aprílový.

Ve¾konoèné trhy, 25.3.2013, Banská BystricaPondelok (14.4.) bude dopoludnia oblačný a upršaný. Popoludní sa obloha postupne vyjasní, no začne fúkať chladný vietor. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od troch do 12 stupňov Celzia.

Utorok (15.4.) má byť prevažne oblačný. Riziko zrážok bude síce nižšie, no menší dážď nemožno vylúčiť. Bude však chladno, len v rozmedzí od 2 do 8 stupňov Celzia.

Streda (16.4.) môže začať ranným dažďom, neskôr sa ale obloha začne vyjasňovať. Stále bude ale chladno, ráno okolo tri stupne, popoludní najviac 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.4.) bude polooblačný, popoludní bude oblakov viac. Zrážky sa ale nepredpokladajú. Teplota vzduchu bude od troch do dvanásť stupňov Celzia.

Piatok (18.4.) má byť predbežne z rána polooblačno, popoludní znovu narastie oblačnosť, ktorá môže priniesť dažďové zrážky. Porastie ale aj teplota vzduchu, ktorá sa už vyšplhá na 18 stupňov.

Sobota (19.4.) by mola priniesť už teplotu okolo 20 stupňov a prevažne jasnú oblohu, no už večer by mala oblačnosť narásť.

Nedeľa (20.4.) má priniesť pokles teploty na maximálne 16 stupňov. Bude polooblačno, nie je ale vylúčený nástup väčšej oblačnosti, z ktorej krátko zaprší.

Pondelok (21.4.), ten veľkonočný, môže byť podľa predbežnej predpovede najmä dopoludnia jasný, neskôr polooblačný. Teplota vzduchu bude od 8 do 17 stupňov