Druhý februárový týždeň prinesie v Banskej Bystrici premenlivú oblačnosť aj úhrn zrážok. Od stredy môžeme očakávať oteplenie, ale od soboty teploty vzduchu opäť klesnú. V nasledujúcich dňoch treba počítať aj s meteorologickými výstrahami, ktoré vydal SHMÚ.

Počas noci z nedele na pondelok (do 6.00 h) platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa očakáva ojedinele. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa pred snežením, ktorá bude v okrese platiť do pondelka 9.00 h.

Pondelok (7. 2.) otvorí týždeň v znamení zrána veľkej, no postupne zväčšujúcej sa oblačnosti. Počas celého dňa môžeme očakávať sneženie, ktoré bude ráno sprevádzať aj dážď. Počítať treba aj so silnejším severným až severozápadným vetrom, ktorý v nárazoch zafúka rýchlosťou 10 až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +1 až +3 do nočných 0 až -2 °C. SHMÚ vydal na pondelok výstrahu 1. stupňa (do 15.00 h) pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami nad pásmom lesa v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. Od pondelkového poludnia bude až do stredajšieho rána platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Utorok (8. 2.) prinesie ráno malú, v druhej polovici dňa už veľkú oblačnosť. Najmä popoludní a večer bude zo zamračenej oblohy pršať aj snežiť. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú cez deň aj v noci pohybovať okolo nuly. Od utorka 15.00 h bude do stredajšieho poludnia platiť výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý podľa SHMÚ dosiahne miestami nad pásmom lesa v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s.

Streda (9. 2.) bude prevažne zamračená, pričom očakávať môžeme aj dažďové prehánky. Oproti predošlým dňom sa oteplí, keď sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá na +5 až +7 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Štvrtok (10. 2.) sa bude niesť v duchu premenlivej oblačnosti, z ktorej by úhrn zrážok počas tohto dňa predbežne prameniť nemal. Z denných +6 až +8 sa v noci ochladí na 0 až -2 stupňov Celzia.

Piatok (11. 2.) prinesie zväčšenú oblačnosť. Podľa predbežnej predpovede môžeme v druhej polovici dňa očakávať dážď so snehom. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu +4 až +6 °C, v noci klesnú k nule.

Sobota (12. 2.) má byť slnečným dňom bez zrážok. Z denných +2 až +4 sa v noci ochladí na -5 až -7 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 2.) zakončí týždeň v znamení jasnej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť nemá. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú na -6 až -8 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.