V úvode prvého októbrového týždňa nás v Banskej Bystrici ešte budú sprevádzať prehánky, no oblačnosť má od utorka ustúpiť a od stredy sa bude postupne otepľovať, keď maximálne teploty vzduchu v niektoré dni presiahnu hranicu 20-tich stupňov Celzia.

Pondelok (3. 10.) bude počas dňa ešte prevažne zamračený. S prehánkami musíme počítať počas celého dňa, aj keď oblačnosť má k večeru ustúpiť. Mierne nás potrápi severozápadný vietor, ktorý bude fúkať v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Bude ešte chladno, keď sa teploty vzduchu z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhajú len na 11 až 13 °C.

Utorok (4. 10.) má priniesť úhrn zrážok už len v skorých ranných hodinách. Obloha sa následne čiastočne vyjasní. Z ranných 7 až 5 sa cez deň oteplí na 12 až 14 stupňov Celzia.

Streda (5. 10.) už bude v meste pod Urpínom prevažne polojasná a bez zrážok. O pár stupňov sa oteplí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 6 až 4 do popoludňajších 16 až 18 °C.

Štvrtok (6. 10.) má byť taktiež dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej nebude pršať. Cez deň budeme môcť vyjsť von možno aj bez prechodnej bundy, keďže vzduch sa z ranných 9 až 7 cez deň zohreje na 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (7. 10.) má opäť priniesť pomerne príjemné počasie, keďže z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na 19 až 21 °C, pričom obloha má byť prevažne polojasná.

Sobota (8. 10.) sa už má niesť v znamení zväčšenej oblačnosti, avšak bez dažďa. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až 8 do denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (9. 10.) má zakončiť prvý októbrový týždeň v duchu spočiatku minimálnej, no večer už zväčšenej oblačnosti. Práve vo večerných hodinách musíme v Banskej Bystrici podľa predbežnej predpovede počítať aj s prehánkami. Teploty vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhajú na 17 až 19 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.