Týždeň na prelome mesiacov september a október sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom pršať by malo najmä v pondelok a cez víkend.

Pondelok (28. 9.) otvorí týždeň v znamení zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať počas celého dňa, najvýraznejšie večer. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 12 až 14 °C.

Utorok (29. 9.) prinesie spočiatku zamračenú, k večeru vyjasnenú oblohu, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky. Fúkať bude opäť slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa za ranných 8 cez deň vyšplhá na 14 stupňov Celzia.

Streda (30. 9.) bude posledným septembrovým dňom s veľkou oblačnosťou, z ktorej by mali miestami prameniť aj prehánky. Severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Z ranných 7 až 5 sa cez deň oteplí na 13 až 15 °C.

Štvrtok (1. 10.) otvorí mesiac október v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo mierne pršať v popoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa z ranných 12 až 10 cez deň vyšplhá na 16 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (2. 10.) bude v meste pod Urpínom daždivý, pričom pršať by malo najviac v druhej polovici dňa. Obloha by opäť mala byť počas celého dňa zamračená. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 do denných 16 až 18 °C.

Sobota (3. 10.) bude víkendovým dňom pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou, pričom počas dňa môžeme opäť očakávať úhrn zrážok. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (4. 10.) zakončí týždeň v znamení spočiatku polojasnej, k večeru zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať vo večerných hodinách. Teplota vzduchu sa z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhá na 21 až 23 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.