Január sa prehupne už do svojej druhej polovice a v Banskej Bystrici a jej okolí môžeme očakávať hlavne zvýšenú oblačnosť. V úvode týždňa treba byť pripravený aj na daždivé počasie, ktoré sa s poklesom teplôt môže zmeniť na dážď so snehom, či sneženie. V závere týždňa zrážky ubudnú, slnečných lúčov sa však nedočkáme.

Pondelok (16. 1.) môže byť najmä z rána aj so snehovou pokrývkou, postupne sa však počas dňa oteplí na +2 až +4 stupne Celzia a očakáva sa tak hlavne dážď. Oblačné počasie pretrvá až do večerných hodín, kedy sa s poklesom teplôt môže objaviť dážď so snehom. Slovenský hydrometeorologický ústav vydáva výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou a v horskom prostredí pred vetrom, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 – 35 m/s.

Utorok (17. 1.) bude v podobnom duchu ako začiatok týždňa a počas celého dňa bude oblačné počasie. Počítať preto treba so zrážkami, a to najmä pred obedom. Teploty vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhajú na +2 až +4 stupňov Celzia.

Streda (18. 1.) neprinesie žiadnu zásadnú zmenu, opäť bude väčšinu dňa zamračené a sprevádzať nás bude daždivé počasie. V poobedných hodinách nie je vylúčená ani snehová pokrievka, k večeru by sa mala situácia upokojiť. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 0 až -2, cez deň vystúpia na +3 až +5 °C.

Štvrtok (19. 1.) už bude chladnejší, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -3 až -5 do popoludňajších +1 až +3 stupňov Celzia. Opäť bude prakticky počas celého dňa vysoká oblačnosť, avšak tentokrát by nemuselo dôjsť k zrážkam.

Piatok (20. 1.) má byť taktiež zamračený, s veľmi podobnými teplotami ako v predchádzajúcom dni. Z ranných -5 až -7 sa v priebehu dňa oteplí na +1 až +3 °C. Aj napriek veľkej oblačnosti nebude piatok daždivým dňom.

Sobota (21. 1.) už nebude z rána až tak mrazivá, no aj napriek tomu treba počítať s chladným počasím, v rámci ktorého sa  teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +1 až -1 do popoludňajších +1 až +3 stupňov Celzia. Vylúčený nie je výskyt snehových prehánok, a to najmä popoludní. Potrápi nás však severný vietor, ktorý má v nárazoch fúkať rýchlosťou okolo 18 m/s.

Nedeľa (22. 2.) bude v Banskej Bystrici taktiež prevažne zamračená, výskyt zrážok sa však v tejto chvíli nepredpokladá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 0 a denných +2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.