Týždeň na prelome mesiacov august a september s dvomi sviatočnými dňami prinesie premenlivú oblačnosť. Niektoré dni budú slnečné, no obloha bude po viaceré dni zamračená a počítať treba aj s dažďom. Postupne sa bude ochladzovať.

Pondelok (29. 8.) bude sviatočným dňom s prevažne zamračenou oblohou. Riziko úhrnu zrážok bude zvýšené od približne 10-tej do 17-tej hodiny. Búrky sa môžu vyskytnúť najmä krátko popoludní. K večeru sa má obloha postupne vyjasniť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 19 až 17 sa cez deň oteplí na 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (30. 8.) bude v Banskej Bystrici slnečný. Z prevažne úplne jasnej oblohy preto pršať nebude. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až 14 do popoludňajších 25 až 27 °C.

Streda (31. 8.) zakončí mesiac august v znamení návratu veľkej oblačnosti. Zo zväčša zamračenej oblohy môže zapršať v popoludňajších hodinách. O pár stupňov sa ochladí, keď sa vzduch z ranných 15 až 13 cez deň zohreje len na 22 až 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (1. 9.) bude sviatočným a zároveň prvým septembrovým dňom s ráno a večer malou, cez deň zväčšenou oblačnosťou. Podľa predbežnej predpovede treba počítať aj s prehánkami. Opäť bude chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 15 až 13 do popoludňajších 20 až 22 °C.

Piatok (2. 9.) má v meste pod Urpínom sprevádzať spočiatku premenlivá, v druhej polovici dňa zväčšená oblačnosť, z ktorej môžu podľa predbežnej predpovede prameniť aj prehánky. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí len na 19 až 21 stupňov Celzia.

Sobota (3. 9.) má byť spočiatku slnečná, no večer už zamračená. Opäť nás môže potrápiť dážď. Teploty vzduchu sa majú z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhať na 20 až 22 °C.

Nedeľa (4. 9.) má priniesť zrána ešte zamračenú, no neskôr už vyjasnenú oblohu. Podľa predbežnej predpovede má pršať v ranných hodinách. Teploty vzduchu majú byť ráno na úrovni 14 až 12, cez deň dosiahnu 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.