Veľkonočný pondelok budú v Banskej Bystrici sprevádzať slnečné lúče. Najbližší týždeň však prinesie prevažne veľkú oblačnosť a najmä v jeho druhej polovici nás potrápiť dážď.

Pondelok (10. 4.) bude prevažne slnečný. Oblačnosť sa má zväčšiť len nakrátko popoludní, ale úhrn zrážok z nej prameniť nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Oproti predošlým dňom sa oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných +1 až -1 počas dňa vyšplhajú na 14 až 16 °C.

Utorok (11. 4.) prinesie návrat veľkej oblačnosti. Zo zamračenej oblohy bude v meste pod Urpínom pršať v druhej polovici dňa. Prevažne juhozápadný vietor zafúka silnejšie popoludní, v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +3 až +1 do popoludňajších 14 až 16 stupňov Celzia.

Streda (12. 4.) bude s jasnou až polojasnou oblohou, ktorá sa má zamračiť až k večeru. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Opäť bude príjemne, keď sa vzduch z ranných +4 až +2 počas dňa zohreje na 13 až 15 °C.

Štvrtok (13. 4.) má v Banskej Bystrici sprevádzať zamračená obloha. S dažďom musíme počítať najmä v druhej polovici dňa. Oproti predchádzajúcim dňom sa mierne ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 8 až 6 do popoludňajších 10 až 12 stupňov Celzia.

Piatok (14. 4.) má byť taktiež daždivý a s prevažne úplne zamračenou oblohou. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 7 až 5 a počas dňa vystúpia na 10 až 12 °C.

Sobota (15. 4.) zmenu neprinesie, a naďalej tak môžeme očakávať veľkú oblačnosť a dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa z ranných +4 až +2 počas dňa vyšplhajú na 10 až 12 stupňov Celzia.

Nedeľa (16. 4.) má v Bystrici priniesť čiastočné vyjasnenie oblohy, avšak naďalej sa budeme musieť mať na pozore pred prehánkami. Bude teplejšie, keď sa z ranných 7 až 5 počas dňa oteplí na 16 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.