Banskú Bystricu čaká počas 11. kalendárneho týždňa jarné počasie. Avšak víkend, na rozdiel od toho predchádzajúceho, prinesie mierne ochladenie i viac oblakov.

vyhlad les, pocasie

Pondelok (10.3.) bude jasný, s možným nárastom oblačnosti až k večeru. Ráno bude teplota na úrovni okolo troch stupňov, popoludní najviac 14 stupňov Celzia.

Utorok (11.3.) by mal priniesť nad Banskú Bystricu prevažne jasnú oblohu, s občasnou, len malou oblačnosťou popoludní. Ranná teplota bude na úrovni okolo +3 stupne a popoludní maximálne 16 stupňov Celzia.

Streda (12.3.) by mala byť prevažne jasná s teplotami od troch stupňov v ranných hodinách a najviac 15-tich stupňov okolo druhej popoludní.

Štvrtok (13.3.) bude opäť jasný, pričom v noci môžu teploty klesnúť aj pod nulu. Ráno už ale budú na úrovni okolo päť a popoludní maximálne 15 stupňov Celzia.

Piatok (14.3.) bude znova slnečný s pomerne príjemnými teplotami, a to od ranných piatich až do popoludňajších 16-tich stupňov Celzia.

Sobota (15.3.) má ešte začať so slnečnou oblohou a teplota popoludní stúpne k 13-tim stupňom Celzia. Neskôr môže oblačnosť narásť, vylúčené nie sú ani dažďové zrážky a začne klesať i teplota.

Nedeľa (16.3.) môže predbežne priniesť aj výraznejší pokles teploty vzduchu k úrovni piatich stupňov Celzia a najmä vysokú pravdepodobnosť zrážok. Vylúčené nie je ani sneženie.