Zatiaľ čo posledné júnové dni budú horúce, v úvode júla môžeme očakávať mierne ochladenie, keď najvyššie denné teploty vzduchu klesnú na úroveň 22 až 26 °C. Počas týždňa na prelome mesiacov sa v Banskej Bystrici nevyhneme ani prehánkam či búrkam. 

Pondelok (28. 6.) prinesie ráno a večer malú, cez deň zväčšenú oblačnosť, z ktorej by úhrn zrážok podľa meteorologických modulov prameniť nemal. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 27 až 29, v noci klesne na 16 až 14 stupňov Celzia.

Utorok (29. 6.) bude spočiatku slnečný. V popoludňajších až podvečerných hodinách sa však oblačnosť zväčší a očakávať môžeme aj prehánky či búrky, pričom silný severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 16 až 18 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 29 až 31 do nočných 18 až 16 °C.

Streda (30. 6.) zakončí mesiac jún v znamení premenlivej oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa sa môžu miestami vyskytnúť aj prehánky a búrky. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C. V noci sa ochladí na 18 až 16 stupňov Celzia.

Štvrtok (1. 7.) bude prvým júlovým dňom s postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. Aj počas tohto dňa môžeme očakávať prehánky či búrky. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 24 až 26 do nočných 16 až 14 °C.

Piatok (2. 7.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej má pršať najmä v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu cez deň dosiahne len 20 až 22, v noci klesne na 14 až 12 stupňov Celzia.

Sobota (3. 7.) bude víkendovým dňom so spočiatku zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať v ranných až dopoludňajších hodinách. Obloha by sa mala v druhej polovici dňa vyjasniť. Z najvyšších denných 24 až 26 sa v noci ochladí na 15 až 13 °C.

Nedeľa (4. 7.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej môže v druhej polovici dňa aj mierne pršať. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 25 až 27, v noci klesne na 16 až 14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.