Prvé dni ďalšieho májového týždňa nám majú priniesť prevažne jasné dni s príjemnými dennými teplotami vzduchu. Zmena má prísť v druhej polovici týždňa, kedy očakávame výrazne viac oblačnosti a dažďových prehánok.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (9.5.) má priniesť len malú oblačnosť s najvyššou dennou teplotou vzduchu príjemných 17 až 19 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu od šesť do osem stupňov Celzia.

Utorok (10.5.) má byť jasný, respektíve opäť maximálne len s malou oblčanosťou. Teplota vzduchu bude do 19 stupňov Celzia v tieni. Najnižšia ranná teplota oproti pondelku mierne stúpne na sedem až deväť stupňov Celzia.

Streda (11.5.) bude z rána polooblačná, neskôr očakávame polojasnú oblohu. Najnižšia ranná teplota má byť okolo jedenásť stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (12.5.) má priniesť už väčšiu oblačnosť. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných dvanásť do popoludňajších devätnásť stupňov Celzia.

Piatok (13.5.) bude v znamení ďalšieho oblačného dňa s najnižšou rannou teplotou vzduchu približne okolo 12 stupňov Celzia. Počas dňa teplota vzduchu stúpne len mierne, maximálne do 15 stupňov Celzia. Počas celého dňa musíme počítať s výdatnými dažďovými zrážkami.

Sobota (14.5.) prinesie podobné počasie ako v piatok. Očakávame pokračujúci dážď avšak už s menšími úhrnmi. Ranné, ale aj denné teploty vzduchu budú totožné piatkovým hodnotám, a teda sa vyšplhajú do 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.5.) má priniesť  z rána oblačný deň, no oblačnosť sa bude postupne rozpadať, a tak v podvečerných hodinách má byť dokonca už polojasno. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu približne 8 stupňov Celzia, počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 13 stupňov Celzia.