Ani v druhej polovici júla nás ešte v Banskej Bystrici a okolí typické letné počasie s horúčavami nečaká. Oblačnosť bude v úvode týždňa menšia, no od štvrtka už môžeme očakávať prevažne zamračenú oblohu a viaceré prehánky či búrky.

Pondelok (20. 7.) otvorí týždeň v znamení spočiatku minimálnej, k večeru zväčšenej oblačnosti, ktorá môže priniesť aj prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa z ranných 14 až 12 vyšplhá na denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Utorok (21. 7.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou bez úhrnu zrážok. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 15 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 24 do 26 stupňov Celzia.

Streda (22. 7.) bude v meste pod Urpínom prevažne slnečná a bez výraznej oblačnosti či dažďa. Teplota vzduchu stúpne z ranných 14 na najvyšších denných 24 °C.

Štvrtok (23. 7.) prinesie prevažne zväčšenú oblačnosť, z ktorej by v podvečerných až nočných hodinách mali prameniť aj prehánky. Z ranných 12 až 10 °C sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá na 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (24. 7.) sa bude niesť v znamení prevažne veľkej oblačnosti a viacerých prehánok počas celého dňa, pričom najviac by malo pršať vo večerných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (25. 7.) bude opäť daždivá. Obloha bude celý deň zamračená a očakávať môžeme sústavný dážď. Ten by mal byť najvýraznejší v popoludňajších až večerných hodinách. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí 15 až 19 °C.

Nedeľa (26. 7.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo dopoludnia aj pršať. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.