Nasledujúci týždeň bude v Banskej Bystrici a okolí vzhľadom na ročné obdobie pomerne chladný. Maximálna denná teplota vzduchu len zriedka prekročí hranicu 20 °C. Prvé tri dni by mali byť slnečné a s malou oblačnosťou bez zrážok, no od štvrtka už môžeme očakávať dážď a búrky.

Pondelok (13. 7.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez úhrnu zrážok. Fúkať bude premenlivý severný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť 8 m/s a teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 9 na denných 21 °C.

Utorok (14. 7.) bude dňom s prevažne minimálnou, večer zväčšenou oblačnosťou, ktorá by však prehánky priniesť nemala. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 10 do najvyšších denných 22 stupňov Celzia.

Streda (15. 7.) prinesie naopak už viac oblakov a zamračenú oblohu, z ktorej by mohlo mierne zapršať až v neskorých večerných hodinách. Z príjemných denných 20 až 22 °C sa teplota vzduchu večer ochladí na 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (16. 7.) už bude daždivý. Prehánky môžeme očakávať počas celého dňa, pričom najviac by malo pršať popoludní, kedy mesto pod Urpínom zasiahnu aj búrky. Obloha bude počas celého dňa zamračená a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 14 do denných 18 °C.

Piatok (17. 7.) sa bude niesť v znamení zrána jasnej, neskôr zamračenej oblohy. Z toho by mali vyplývať aj popoludňajšie až večerné prehánky či búrky. Ráno bude chladné a teplota vzduchu klesne až na 10 °C. Cez deň sa zas oteplí len na maximálnych 18 stupňov Celzia.

Sobota (18. 7.) bude víkendovým dňom s prevažne veľkou oblačnosťou a prehánkami či búrkami, ktoré by mali byť najvýraznejšie v popoludňajších až večerných hodinách. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať od 10 do 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 7.) zakončí týždeň v znamení počas dňa jasnej až polojasnej, večer zamračenej oblohy. Opäť môžeme očakávať aj viacero prehánok. Z ranných 10 °C by sa teplota vzduchu mala vyšplhať k hranici 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.