Už jarmočný víkend naznačil, že ochladenie ktoré sprevádzalo úvod septembra, ešte neznamenalo úplný nástup jesene. Posledné možnosti pre letné aktivity ponúkne ešte nasledujúci týždeň, avšak až jeho druhá polovica.

pocasie banska bystrica jarmokPondelok (14.9.) bude v Banskej Bystrici z rána prevažne jasný, pričom teplota vzduchu stúpne na najviac 22 stupňov Celzia. Popoludní ale začne oblačnosť narastať a večer môže už aj zapršať.

Utorok (15.9.) má byť polooblačno, počas dňa už bez dažďa, prípadne len s krátkym slabším dažďom. Najvyššie teplomery ukážu okolo 11-tej hodiny okolo 22 stupňov Celzia, neskôr bude teplota vzduchu klesať. Okolo siedmej až ôsmej večer už môže byť len okolo šestnásť stupňov.

Streda (16.9.) má začať podľa predbežnej predpovede nočným dažďom, po ktorom sa dopoludnia obloha vyjasní, no následne začne oblakov opäť pribúdať a podvečer a večer už musíme počítať s dažďom. Teplota vzduchu stúpne na najviac 21 stupňov.

Štvrtok (17.9.) síce ešte bude zväčšená oblačnosť, no zároveň začne stúpať teplota vzduchu, keď teplomery ukážu až 26 stupňov Celzia.

Piatok (18.9.) má už byť prevažne jasný s teplotou vzduchu od ranných 20 do popoludňajších 27 stupňov.

Sobota (19.9.) bude pre výlety či návštevu rozličných podujatí ako stvorená, keď by malo byť na oblohe len minimum oblakov a teplota vzduchu stúpne ku 25-tim stupňom Celzia.

Nedeľa (20.9.) podľa predbežnej predpovede prinesie počasie bez zrážok a prevažne jasnú oblohu, no výraznejšie sa má ochladiť. Teploty sa opäť vyšplhajú na najviac 20 stupňov Celzia.