Počas druhého decembrového týždňa klesnú teploty vzduchu v Banskej Bystrici trvalejšie pod bod mrazu. Nočné minimá budú aj okolo úrovne -10 stupňov, navyše počas nasledujúceho víkendu príde aj výraznejšie sneženie.

Pondelok (10.12.) bude v Banskej Bystrici prevažne oblačný, miestami sa však oblačnosť pretrhá. Napriek tomu musíme počas celého dňa počítať aj so slabšími zrážkami vo forme snehu či dažďa. Ráno si treba dať pozor i na poľadovicu, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších +2 stupňov.

Utorok (11.12.) má byť prevažne oblačný s menším rizikom slabších snehových zrážok najmä popoludní. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac k nule. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -6 do -2 stupňov Celzia. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (12.12.) prinesie mnoho oblačnosti a popoludní nie sú vylúčené ani snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajšieho 1 supňa Celzia nad nulou.

Štvrtok (13.12.) bude prevažne jasný. Teplota vzduchu cez deň vystúpi ku -1 stupňu pod nulou, ale ráno musíme počítať až s mrazmi okolo -7 stupňov Celzia, v noci sa potom ochladí ešte viac.

Piatok (14.12.) má byť polooblačno, neskôr už zamračené. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -9 stupňov Celzia a najvyššia denná teplota sa má znovu pohybovať mierne pod nulou.

Sobota (15.12.) má byť oblačná a počas dňa nás čaká aj výraznejšie a vytrvalé sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo -1 stupňa Celzia.

Nedeľa (16.12.) bude zamračená, pričom ráno a dopoludnia ešte očakávame pokračujúce sneženie. Teploty vzduchu budú od ranných -4 stupňov Celzia až do popoludňajších teplôt okolo nuly.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.