Uprostred januára nám návrat zimy priniesol problémy v doprave, ale zároveň novú radosť pre milovníkov zimných športov. Výdatná snehová nádielka na horách v okolí sa v ďalších dňoch udrží, aj keď teploty prechodne stúpnu. V meste sa oteplí ešte výraznejšie, ale v závere týždňa už môžeme znovu očakávať aj nový sneh.

Pondelok (23.1.) bude v Banskej Bystrici pod prevažne jasnou až polooblačnou oblohou a bez zrážok. Ráno a dopoludnia však musíme počítať s hmlou a tiež možnou tvorbou poľadovice. Teploty sa totiž budú pohybovať mierne pod bodom mrazu. Ráno budú na úrovni okolo -4 °C, popoludní ak dôjde k vyjasneniu oblohy nanajvýš +6 stupňov Celzia.

Utorok (24.1.) má byť zrána oblačný, neskôr však už prevažne jasný a teploty stúpnu ešte viac. Od rannej nuly až ku popoludňajším 7 stupňom Celzia nad nulou.

Streda (25.1.) prinesie postupnú zmenu. Obloha nad mestom má byť naďalej prevažne jasná, neskôr sa však zamračí. Ranné minimá budú okolo -2 stupňov pod nulou, popoludní stúpnu ku +5 °C.

Štvrtok (26.1.) pod prevažne zamračenou oblohou prinesie stálu teplotu okolo bodu mrazu. Popoludní to bude nanajvýš okolo +2 stupňov nad nulou, avšak práve popoludní a podvečer sa môže vyskytnúť slabšie sneženie.

Piatok (27.1.) začne mrazivejším ránom s teplotami na úrovni -6 °C, avšak postupne sa, pri možných pokračujúcich slabších snehových prehánkach, oteplí na +2 stupne Celzia. Neskôr zrážky ustanú, ale stále bude prevažne zamračená obloha.

Sobota (28.1.) prinesie najskôr nad Banskú Bystricu prevažne jasnú oblohu a aj keď neskôr môže oblakov pribudnúť, zrážky predbežne očakávané nie sú. Teploty budú v rozmedzí od ranných -6 °C do popoludňajších +2 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.1.) má už byť zamračená. Teploty budú aj preto stálejšie, a to okolo bodu mrazu, maximálne ku +2 stupňom Celzia. Popoludní môže začať výraznejšie sneženie, ktoré má potom pokračovať aj v úvode nasledujúceho týždňa.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.