Počas prvého marcového týždňa sa budú teploty vzduchu v Banskej Bystrici už často pohybovať nad úrovňou desiatich stupňov nad nulou. V závere týždňa by sa už dokonca mohli približovať aj hranici 20-tich stupňov nad nulou. Zima je nenávratne preč.

panoráma pleše

Pondelok (3.3.) má byť v Banskej Bystrici prevažne oblačný, ale bez zrážok. Teplota vzduchu bude ráno na úrovni okolo dvoch stupňov Celzia, popoludní najviac +8 stupňov.

Utorok (4.3.) bude síce ráno oblačný, no oblaky čiastočne odídu a podvečer ich môžu vystriedať slnečné lúče. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 12 stupňov Celzia .

Streda (5.3.) má byť nad stredným Slovenskom ráno jasná, neskôr prevažne oblačná. Teplomery ukážu najviac 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (6.3.) prinesie menej oblačnosti, riziko zrážok bude preto minimálne. Teploty budú v rozmedzí od 6 do 14 stupňov Celzia.

Piatok (7.3.) bude polooblačno, neskôr prevažne oblačno. Slnko ale ohreje vzduch a teploty sa vyšplhajú ku 13-tim stupňom.

Sobota (8.3.) by predbežne mala priniesť prevažne jasnú oblohu a stále stúpajúce teploty. Očakávaných je maximálne 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.3.) bude veľmi podobná, ako sobota. Obloha má byť jasná, len s občasnou oblačnosťou. Teploty vzduchu v rozmedzí od ranných 3 stupňov do popoludňajších 16 stupňov.