Prvý marcový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Počítať musíme so zväčšenou oblačnosťou a v niektorých dňoch i výdatnejšími zrážkami. Zároveň má počas viacerých dní fúkať silnejší nárazový vietor.

Pondelok (4.3.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný, večer však už so zväčšenou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od rannej nuly do popoludňajších +12 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (5.3.) má byť spočiatku prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť a zrána i dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +7 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +2 do +4 stupňov Celzia.

Streda (6.3.) prinesie mnoho oblačnosti, zrážky však počas dňa očakávané nie sú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.3.) bude v znamení zamračenej oblohy, ale zrážky očakávané nie sú. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od ranných 5 do popoludňajších 11 stupňov Celzia.

Piatok (8.3.) má priniesť veľa oblačnosti, popoludní sa má prechodne vyjasniť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +6 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +13 stupňov. Počas dňa nie je vylúčená aj slabšia dažďová prehánka.

Sobota (9.3.) má byť slnečná a jasná, avšak zrána ešte očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 11 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.3.) bude v znamení zamračenej oblohy a s veľkým množstvom dažďových zrážok. Teploty vzduchu budú od ranných +4 až do popoludňajších +8 stupňov Celzia, avšak k večeru začne výraznejšie klesať až nočnej nule.