Počas najbližších dní očakávame väčšinou oblačnú až zamračenú oblohu, ku ktorej sa počas stredy a štvrtka má pridať aj intenzívny dážď. Dobrou správou však je, že koncom týždňa sa denné teploty vzduchu majú priblížiť ku hodnotám okolo 20 stupňov Celzia.

Pondelok (20.3.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +3 do +5 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí dvanásť až štrnásť stupňov Celzia. Fúkať bude ale nepríjemný nárazový vietor.

Utorok (21.3.) má byť prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 14 až 16 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od +2 až do +4 stupne Celzia.

Streda (22.3.) bude v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou okolo sedem stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude 11 stupňov Celzia. Počas celého dňa by sme mali počítať aj s intenzívnymi dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok.

Štvrtok (23.3.) má byť v Banskej Bystrici znovu v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou vzduchu okolo 9 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 15 stupňov Celzia. Cez deň sa opäť musíme pripraviť aj na dažďové prehánky.

Piatok (24.3.) má priniesť jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných osem až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Sobota (25.3.) prinesie ráno jasnú oblohu s rannou teplotou okolo 9 stupňov Celzia. Postupne však oblačnosť bude pribúdať, a tak poobede už očakávame oblačnú až zamračenú oblohu a k večeru aj dážď. Teplota vzduchu počas dňa bude na úrovni približne 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.3.) má byť prevažne jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných deväť  až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.