V znamení veľkej oblačnosti, ale aspoň príjemných teplôt, sa bude niesť 43. kalendárny týždeň v Banskej Bystrici.

pocasiePondelok (21.10) bude z rána hmlistý, neskôr polooblačný. Teplota vzduchu bude ráno okolo osem stupňov Celzia, popoludní sa vyšplhá na 19 stupňov.

Utorok (22.10) má byť viac oblačný, pričom oblakov na oblohe bude pribúdať najmä popoludní. Práve v neskorších hodinách možno očakávať aj dažďové zrážky. Teplota vzduchu stúpne na 16 stupňov.

Streda (23.10) prinesie opäť riziko dažďových zrážok, pretože obloha bude počas dňa stále prevažne zamračená. Dážď by sa ale mal vyskytnúť len miestami a nemal by byť výdatný. Teplota vzduchu opäť stúpne na maximálne 16 stupňov Celzia.

Štvrtok (24.10) v Banskej Bystrici by mohol byť o niečo príjemnejší. Aj keď dopoludnia ešte z väčšej oblačnosti hrozia zrážky, popoludní sa má obloha vyjasniť. Teplota vzduchu stúpne na 18 stupňov Celzia.

Piatok (25.10) bude polooblačný až zamračený. Riziko zrážok nad stredným Slovenskom bude len minimálne. Vzduch sa ohreje na 18 stupňov, pričom minimálne denné teploty budú okolo úrovne desať stupňov Celzia.

Sobota (26.10) predbežne prinesie výraznejší ústup oblačnosti a viac slnečných lúčov. Keďže teplota vzduchu znova stúpne na úroveň okolo 18 stupňov Celzia, výletníci si prídu na svoje.

Nedeľa (27.10) má byť podľa meteorologických predpovedných modulov opäť viac oblačná s rizikom aj väčších dažďových zrážok dopoludnia. Najvyššia denná teplota vzduchu klesne ku šestnástim stupňom. V nedeľu 27. októbra o 3.00 h ráno si nezabudnite posunúť hodinky o jednu hodinu dozadu, pretože končí letný čas.