Daždivé počasie, ktoré prevládalo počas uplynulých dní v nedeľu vystriedali takmer tropické teploty vzduchu. Už v najbližších dňoch však opäť očakávame mnoho prechodných dažďových prehánok a počas pondelka aj búrky.

Pondelok (10.7.) má byť oblačno, z rána a sa vyskytnú aj prehánky. V poobedňajších a v podvečerných hodinách sa ojedinele očakáva tiež výskyt búrok s krúpami kvôli, ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 23 až 25 stupňov Celzia.

Utorok (11.7.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu, ráno a večer má byť zmenšená oblačnosť a cez deň sa môžu vyskytovať prechodné dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda opäť do 25 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 17 až do 19 stupňov Celzia.

Streda (12.7.) prinesie takmer jasnú oblohu, k večeru očakávame aj slabé dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 21 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (13.7.) bude v znamení jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 16 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 23 stupňov Celzia.

Piatok (14.7.) má byť oblačný, k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Sobota (15.7.) prinesie z rána oblačnú až zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo šestnásť stupňov Celzia. Postupne však očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak už poobede by malo byť poloblačno. Cez deň sa vyskytnú aj slabšie dažďové prehánky. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.7.) bude polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.