Teploty okolo mínus desiatich stupňov i výraznejšie prevyšujúce tieto hodnoty, typické pre stredoslovenské zimy, sa udržia v Banskej Bystrici ešte aj v nasledujúcich dňoch.

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014 pocasiePondelok (18.1.) začne pri teplote okolo mínus osem stupňov a pokračovať bude teplotami ku -2 stupňom Celzia popoludní. Obloha bude z rána polojasná, neskôr prevažne jasná.

Utorok (19.1.) bude len málo oblačný a mrazivých slnečných lúčov si tak budeme môcť opäť užiť dostatok. V meste bude ale chladnejšie ako v pondelok, ráno okolo -12, popoludní najviac -4 stupne Celzia.

Streda (20.1.) má priniesť viac oblačnosti, keď bude počas dňa prevažne zamračené a sprevádzať to môže i občasné slabé sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od -10 do -2 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.1.)  bude dopoludnia ešte prevažne zamračený, popoludní sa už ale vyjasní. Teploty budú v rozmedzí od ranných -8, cez popoludňajších -2 až po večernú nižšiu teplotu presahujúcu až úroveň -10 stupňov.

Piatok (22.1.) má byť ešte dopoludnia prevažne jasno, neskôr sa však oblačnosť nad Banskou Bystricou zväčší. Ráno bude síce ešte mrazivo chladno na úrovni okolo -12 stupňov, no s pribúdajúcou oblačnosťou sa oteplí. A to až ku bodu mrazu.

Sobota (23.1.) bude prevažne zamračená s teplotami od -4 do +1 stupňa Celzia, pričom najmä popoludní sa očakáva aj výraznejšie sneženie.

Nedeľa (24.1.) má predbežne priniesť pokračovanie zrážok zo zatiahnutej oblohy, no teploty vzduchu začnú počas dňa stúpať výraznejšie nad nulu, a to až ku štyrom stupňom Cezlia. Snehové zrážky sa tak rýchlo môžu zmeniť na dážď.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.