Júl zatiaľ dovolenkárov veľmi neteší. Premenlivé počasie i časté zrážky kúpaliská neplnia, no nižšie teploty tešia aspoň pracujúcich.

pocasiePondelok (14.7.) bude dopoludnia polooblačný, neskôr prevažne oblačný, pretože už za obedom sa môžu prihlásiť o slovo aj dažďové zrážky. Teplota vzduchu stúpne najviac na 20 stupňov Celzia.

Utorok (15.7.) bude v Banskej Bystrici len o niečo teplejší, keď popoludní ukážu teplomery najviac 24 stupňov v tieni. Dopoludnie bude znova prevažne jasné, popoludní už hrozia menej intenzívne dažďové zrážky.

Streda (16.7.) prinesie mierne ochladenie. Ráno budú teploty okolo 16, popoludní najviac okolo 23 stupňov Celzia. Ráno bude bez dažďa pri prevažne jasnej oblohe, neskôr oblačnosť narastie a predpokladajú sa i výraznejšie dažďové zrážky.

Štvrtok (17.7.) bude polooblačný, neskôr prevažne zamračený pri teplote do 26 stupňov Celzia. Večer tiež zaprší.

Piatok (18.7.) má byť menej oblačný, aj keď s ľahšou prehánkou znovu musíme počítať. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 24 stupňov.

Sobota (19.7.) podľa predbežnej predpovede prinesie opäť polooblačnú oblohu, na ktorej sa miestami môže oblačnosť nakopiť a priniesť aj dážď. Teplota stúpne na najviac 26 stupňov.

Nedeľa (20.7.) bude prevažne jasná, pričom teplota vzduchu stúpne na úroveň okolo 25 stupňov Celzia.