Počas uplynulých dní prišlo do Banskej Bystrice letné počasie, ktoré mierne ustúpi až na konci týždňa. V jeho prvej polovici neklesnú pod 20 stupňov ani nočné teploty.

pocasie sidliskoPondelok (9.6.) bude podobne ako víkendové dni takmer úplne jasný a teplota sa popoludní vyšplhá na dosiaľ najvyššiu teplotu v tomto kalendárnom roku. Teplomery môžu ukázať i 32 stupňov Celzia v tieni.

Utorok (10.6.) môže byť dokonca ešte o stupeň či dva teplejší. Stále bez výraznejšej oblačnosti.

Streda (11.6.) bude v Banskej Bystrici stále horúca, teplomery opäť ukážu možno i 33 stupňov, no večer začne rásť oblačnosť a s ňou poklesne i teplota vzduchu.

Štvrtok (12.6.) má byť predbežne dopoludnia jasný, popoludní už oblačný a teplota vzduchu sa tak vyšplhá už „len“ na 30 stupňov. Podvečer zo zväčšenej oblačnosti aj zaprší a je pravdepodobné, že to bude vo forme búrky..

Piatok (13.6.) bude polooblačný a s maximálnou dennou teplotou do 27 stupňov Celzia.

Sobota (14.6.) má byť predbežne polooblačná, neskôr prevažne oblačná. Teplota vzduchu však stúpne už len na maximum okolo 24 stupňov Celzia. Zrážky sa nepredpokladajú.

Nedeľa (15.6.) prinesie teploty len okolo dvadsiatich stupňov Celzia a najmä popoludní aj zväčšenú oblačnosť, z ktorej bude pršať.

Aktuálne počasie na Slovensku pre dnešný deň:

img