Úvod nasledujúceho týždňa bude, podobne ako uplynulý víkend, slnečný. Od utorka sa však už oblačnosť zväčší a očakávať môžeme aj sneženie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať výrazne pod nulou. 

Pondelok (11. 1.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných -8 až -10 cez deň vyšplhá na -4 až -2 stupne Celzia.

Utorok (12. 1.) bude v meste pod Urpínom zrána slnečný, no oblakov bude postupne pribúdať a v druhej polovici dňa už bude obloha zamračená. V podvečerných až nočných hodinách môže aj mierne snežiť. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných -9 až -11 sa cez deň oteplí na -4 až -2 °C.

Streda (13. 1.) prinesie ráno a večer veľkú, cez deň len minimálnu oblačnosť. Snehové prehánky môžeme očakávať najmä dopoludnia. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -4 až -6 do denných -2 až 0 stupňov Celzia.

Štvrtok (14. 1.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo podľa meteorologických modulov snežiť počas celého dňa. Teplota vzduchu sa z ranných -4 až -6 cez deň vyšplhá na -2 až 0 °C.

Piatok (15. 1.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený, pričom počas dňa môžeme očakávať aj mierne snehové prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -8 až -3 stupňov Celzia.

Sobota (16. 1.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom snežiť by malo len minimálne. Z ranných -9 až -11 sa cez deň oteplí na -6 až -4 °C.

Nedeľa (17. 1.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej môže v skorých ranných hodinách aj mierne snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -11 až -13 do najvyšších denných -5 až -3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.