Počas pätnásteho kalendárneho týždňa bude v Banskej Bystrici príznačne aprílové počasie so slnkom, dažďom i vetrom.

pocasie dazdPondelok (7.4.) má byť prevažne jasno a bez zrážok. V ranných hodinách bude okolo 8 stupňov, popoludní najviac 20 stupňov Celzia.

Utorok (8.4.) bude oblačnejší, pričom obloha sa najviac zatiahne večer, kedy už musíme počítať aj s dažďom. Teploty sa budú pohybovať od ranných 8 do popoludňajších 19 stupňov.

Streda (9.4.) sa ešte môže niesť v znamení dažďa, i keď postupne sa obloha vyjasní. Bude ale chladnejšie. Ráno budú štyri stupne, popoludní najviac 13 stupňov. Fúkať má chladný severozápadný vietor.

Štvrtok (10.4.) by mal byť polooblačný, neskôr prevažne oblačný. Zrážky ale predpokladané nie sú. Teplomery ukážu opätovne najviac 13 stupňov.

Piatok (11.4.) dopoludnia jasný, neskôr polooblačný. Teplota vzduchu sa od ranných dvoch, troch stupňov nad nulou vyšplhá o jednej popoludní na najviac 14 stupňov Celzia v tieni.

Sobota (12.4.) má byť v Banskej Bystrici polooblačná bez rizika zväčšenia oblačnosti a prípadných zrážok. Vzduch sa ohreje na najviac 15 stupňov.

Nedeľa (13.4.) bude z rána jasná obloha, neskôr síce oblakov pribudne, ale zrážky nehrozia. K večeru by sa opäť mali k slovu naplno dostať slnečné lúče. Ráno budú teploty okolo šiestich, popoludní najviac 17 stupňov Celzia.