Sychravé počasie, chladný vietor, občas už aj dážď so snehom a v diaľke už biele kopce Nízkych Tatier. V samotných uliciach Banskej Bystrice je ale ešte trvalá snehová pokrývka v nedohľadne.

pocasie banska bystrica zima

Pondelok (7.12.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasná obloha a zrážky nehrozia ani podvečer, kedy sa na oblohe už nejaké tie oblaky objavia. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších +7 stupňov Celzia.

Utorok (8.12.) má byť ešte z rána jasný, neskôr s narastajúcou oblačnosťou. Teplota vzduchu stúpne na najviac plus 5 stupňov Celzia, ráno a tiež večer ale podobne ako v predošlých dňoch aj mierne pod nulu.

Streda (9.12.) bude nad našim okresom prevažne zamračená obloha, popri ktorej síce teplomery ukážu najviac 4 stupne nad nulou, ale tlaková níž a vlhkosť zároveň udržia teplotu po väčšinu dňa nad bodom mrazu. Popoludní musíme počítať aj s menšími dažďovými zrážkami. Tie budú na horách aj snehové.

Štvrtok (10.12.) prinesie ráno ešte zamračenú oblohu, ktorú však ešte dopoludnia rozfúka silnejší vietor, ktorý miestami v nárazoch dosiahne rýchlosť do 11 metrov za sekundu. Neskôr bude prevažne jasno. Zrážky už potom počas dňa očakávané nie sú, teplota vzduchu stúpne na najviac plus 6 stupňov.

Piatok (11.12.) má byť nad Banskou Bystricou podľa predpovedných modulov obloha nad Banskou Bystricou prevažne jasná. Ráno budú teploty mierne pod nulou, na úrovni do -2 stupne Celzia, popoludní bude najviac +5 stupňov.

Sobota (12.12.) bude zamračená s teplotami vzduchu od -1 do +3 stupňov Celzia. Slabšie dažďové zrážky, prípadne dážď so snehom sa očakávajú až v podvečerných a večerných hodinách.

Nedeľa (13.12.) by mala byť ešte ráno zamračená, neskôr sa má ale obloha vyjasniť. Teplota vzduchu stúpne na najviac 4 stupne Celzia, bude však aj fúkať silnejší chladný vietor.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.