Aj keď sme si v druhej polovici mája už takmer užívali letné počasie, neskoršie ochladenie, zrážky i studený vietor nám ešte ukázali azda posledný výkrik bláznivej jari. Počas 23. kalendárneho týždňa sa ale postupne začne otepľovať a viac bude i slnka na oblohe.

pocasie sidlisko oblakyPondelok (2.6.) bude prevažne zamračený a chladný, keď sa teplota vzduchu v Banskej Bystrici vyšplhá na maximálne 17 stupňov Celzia. Dažďové zrážky sú ale málo pravdepodobné, stále však bude fúkať nepríjemný chladný vietor.

Utorok (3.6.) bude ráno a dopoludnia polooblačno, neskôr prevažne oblačno. Popoludní je len malé riziko prehánky. Teplota vzduchu stúpne už ku 19-tim stupňom Celzia.

Streda (4.6.) má byť prevažne jasná a bez zrážok. Ráno počítajte s teplotou okolo 16, popoludní najviac 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (5.6.) môže priniesť viac oblačnosti popoludní, kde sa nedá úplne vylúčiť krátka prehánka alebo búrka. Teploty vzduchu budú ale naďalej stúpať. Vo štvrtok to už bude okolo 24 stupňov Celzia.

Piatok (6.6.) bude predbežne najskôr oblačná a neskôr prevažne jasná obloha. Teplota vzduchu bude najviac na úrovni okolo 26 stupňov Celzia. Prípadné zrážky potom môžu prísť k večeru.

Sobota (7.6.) má byť jasná a doslova letná. Teplota vzduchu sa môže vyšplhať až na 28 stupňov Celzia v tieni. .

Nedeľa (8.6.) môže byť dokonca o stupeň teplejšia, pričom obloha zostane nad Banskou Bystricou prevažne jasná.