Oproti posledným dňom s horúčavami a prevažne jasnou oblohou sa počasie v Banskej Bystrici a okolí počas nasledujúceho týždňa zmení. Najvyššia denná teplota nepresiahne hranicu 30 °C a počas viacerých dní môžeme očakávať aj prehánky či búrky.

Pondelok (10. 8.) bude ešte s prevažne jasnou až polojasnou oblohou, z ktorej by počas dňa pršať nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 19 až 17 °C do najvyšších denných 27 až 29 stupňov Celzia.

Utorok (11. 8.) už prinesie zväčšenú oblačnosť. Obloha bude zamračená najmä v popoludňajších až večerných hodinách, kedy môžeme očakávať aj dážď. Z ranných 20 až 18 sa teplota cez deň vyšplhá na 25 až 27 °C.

Streda (12. 8.) sa bude niesť v znamení spočiatku minimálnej, postupne strednej oblačnosti, ktorá môže popoludní priniesť aj prehánky. Z ranných 16 °C sa počas dňa oteplí na maximálnych 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (13. 8.) bude dňom so spočiatku jasnou oblohou, no postupne počas dňa sa oblačnosť zväčší a vylúčené nie sú ani prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 18 do denných 27 °C

Piatok (14. 8.) sa bude niesť v znamení zrána polojasnej, postupne až zamračenej oblohy, pričom v druhej polovici dňa môžeme čakať prehánky či búrky. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 18 na najvyšších denných 26 stupňov Celzia.

Sobota (15. 8.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo večer aj pršať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 18 do denných 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (16. 8.) zakončí týždeň v znamení zväčšenej oblačnosti a prehánok počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 17 do denných 26 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.