Týždeň, v ktorom nás čakajú aj veľkonočné sviatky sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení príjemného jarného počasia. Obloha bude po väčšinu dní úplne jasná a zvýšenú oblačnosť môžeme očakávať až v závere týždňa, pri čom v nedeľu by podľa meteorologických modulov malo aj pršať.

Pondelok (6. 4.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 11 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 3 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Utorok (7. 4.) bude slnečným dňom s minimálnou až žiadnou oblačnosťou. Prevažne juhozápadný vietor bude silnejší popoludní, kedy v nárazoch dosiahne rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Streda (8. 4.) prinesie opäť veľa slnečných lúčov a prevažne úplne jasnú oblohu bez zrážok, pri čom fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 4 až 2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 17 do 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 4.) bude opäť slnečným dňom bez oblakov a dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor, ktorý dosiahne popoludní nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Piatok (10. 4.) bude v znamení oblačnosti, ktorá bude výrazná v popoludňajších hodinách, no úhrn dažďových zrážok by priniesť nemala. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 6 až 4 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Sobota (11. 4.) prinesie prevažne polojasnú oblohu bez zrážok, pri čom oblačnosť by mala byť najvýraznejšia v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 4.) zakončí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti, pri čom v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 6 až 4 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.