Po zamračenom pondelku bude v Banskej Bystrici prevažne slnečné počasie. Žiaľ na leto už spomínať môcť nebudeme, pretože teploty sa budú pomerne výrazne držať pod hranicou dvadsiatich stupňov. V noci môže aj mrznúť.

počasiePondelok (30.9.) bude dopoludnia prevažne zamračený, popoludní a podvečer sa obloha výraznejšie vyjasní. Dažďové zrážky predpokladané nie sú, teplota vzduchu stúpne na plus pätnásť stupňov.

Utorok (1.10)  bude mierne teplejší. Vzduch by sa mal počas dňa ohriať na plus šestnásť až sedemnásť stupňov. To aj vďaka tomu, že obloha bude počas celého dňa prevažne jasná.

Streda (2.10) síce prinesie naďalej len malú oblačnosť, lenže vzduch sa výraznejšie ochladí, a to na maximálne plus dvanásť stupňov Celzia.

Štvrtok (3.10) nás opäť prebudí slnečnými lúčmi, lenže pri otvorení okna nás môže zrána poriadne zamraziť. Nočné teploty totiž môžu klesnúť pod bod mrazu. Počas dňa teploty stúpnu na najviac dvanásť stupňov Celzia.

Piatok (4.10) má byť v Banskej Bystrici stále jasný, ale stále aj chladný. Maximálna teplota vzduchu sa vyšplhá na trinásť stupňov.

Sobota (5.10) predbežne popoludní prinesie nárast oblačnosti, z ktorej by ale pršať ešte nemalo. Vzduch sa ale aj vďaka zvýšeniu vlhkosti vzduchu ohreje počas dňa o trochu viac, konkrétne na maximálne plus pätnásť stupňov.

Nedeľa (6.10) by mala byť zamračená a popoludní má aj pršať. Maximálna denná teplota vzduchu môže opäť len mierne klesnúť.