Ani prvý augustový týždeň neprinesie zmenu a chladné premenlivé leto bude pokračovať. Pripraviť sa musíme na chlad, prehánky, búrky ale aj slnko a teplo v závere týždňa.

vyhlad na bansku bystricu, pocasie banska bystrica

Pondelok (4.8.) prinesie prevažne oblačné počasie s prehánkami. Popoludní sa však môžu objaviť aj búrky s početnými zrážkami. Teplota vzduchu počas dňa sa bude pohybovať medzi 19 a 28 stupňami Celzia.

Utorok (5.8.) bude naďalej zamračený s maximálnou dennou teplotou len do 24 stupňov Celzia. Predpokladaný je aj občasný dážď. Búrky v dôsledku ochladenia sa objavia len ojedinele.

Streda (6.8.) opäť neprekvapí a očakávame daždivé počasie. Znova sa o čosi ochladí a maximum na teplomeroch ukáže iba 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.8.) nás takisto nepoteší, hoci postupne môžeme očakávať vyjasňovanie oblohy. Napriek tomu budú hroziť menej výdatné dažde a najvyššia teplota 23 stupňov Celzia.

Piatok (8.8.) by sa mal začať otepľovať, keď teplota vystúpi pravdepodobne nad 25 stupňov Celzia. Oblakov bude menej, prehánky však vylúčené nie sú.

Sobota (9.8.) bude už podľa meteorológov jasná až polojasná a potešiť by nás mohla aj teplota 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.8.) by mala pokračovať v trende otepľovania a tak nás čaká teplota nad 26 stupňov. Obloha by mala pretrvať takmer bez oblakov.