Úvod týždňa prinesie v Banskej Bystrici a okolí premenlivú oblačnosť a občasné prehánky, pričom fúkať bude aj silnejší vietor. Teploty vzduchu postupne počas týždňa stúpnu a cez víkend sa môžeme tešiť na hodnoty presahujúce hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (4. 5.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok, pričom fúkať bude prevažne severný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Utorok (5. 5.) bude dňom so zrána zamračenou, no postupne vyjasnenou oblohou. V ranných až dopoludňajších hodinách môžeme očakávať aj dážď. Prevažne severozápadný vietor môže počas dňa v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 13 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Streda (6. 5.) bude v znamení prevažne zamračenej, miestami polojasnej oblohy, z ktorej môžu ráno spadnúť aj dažďové zrážky. Počas celého dňa bude fúkať silný severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 16 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 až 2 °C do najvyšších denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (7. 5.) prinesie prevažne úplne jasnú oblohu bez dažďových zrážok. Fúkať bude severný vietor, ktorý môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 5 až 3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Piatok (8. 5.) bude v znamení prevažne zamračenej, k večeru vyjasnenej oblohy, z ktorej by však počas celého dňa nemali spadnúť dažďové zrážky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia.

Sobota (9. 5.) bude víkendovým dňom s prevažne jasnou až polojasnou oblohou bez zrážok. Juhovýchodný vietor môže popoludní až večer dosiahnuť nárazovú rýchlosť 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 5.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, pričom ani v tento deň by pršať nemalo. Popoludní až večer bude fúkať silný južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 16 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.