Intenzívne snehové prehánky už v noci zo soboty na nedeľu vystriedali silné mrazy. Kvôli pretrvávajúcim nízkym nočným teplotám Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj niekoľko výstrah.

pocasie zima snehPondelok (16.1.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -8 až -10 stupňov Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám je vydaná aj výstraha druhého stupňa. Počas dňa sa teplota vzduchu bude pohybovať od -4 do -6 stupňov Celzia. V noci z pondelka na utorok Slovenský hydrometeorologický ústav tiež vydal výstrahu prvého stupňa, a to kvôli nízkym teplotám.

Utorok (17.1.) má priniesť polooblačnú až oblačnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na hodnoty -1 až -3 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -6 do -8 stupňov Celzia.

Streda (18.1.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus desať stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude -1 stupeň Celzia.

Štvrtok (19.1.) má byť počas celého dňa jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus desať do popoludňajších mínus štyroch stupňov Celzia. SHMÚ varuje, že miestami môže najmä v nočných hodinách dôjsť ku poklesu teplôt až na úrovni do -22 stupňov Celzia.

Piatok (20.1.) bude znovu prevládať jasná obloha s rannou teplotou vzduchu okolo -12 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na -4 stupne Celzia.

Sobota (21.1.) prinesie oblačný deň s rannou teplotou vzduchu -12 stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa sa bude pohybovať okolo -5 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.1.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť -10 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo troch stupňov pod nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.