Začiatok týždňa nám prinesie dni, kedy sa môžeme tešiť aj na slnečné lúče. Stred týždňa však bude patriť zrážkam, najprv snehovým, ktoré sa však časom premenia na tie menej obľúbené, dažďové. Koniec týždňa bude patriť výraznému otepleniu.

nocna Bystrica sneh zima

Pondelok (14.12.) nám na začiatok nového pracovného dňa prinesie polooblačný deň, bez akéhokoľvek vetra či zrážok, s dennou teplotou v okolí štyroch stupňov Celzia. Nočná teplota klesne na -3 stupne.

Utorok (15.12.) bude oblačnejší avšak tak isto, ako predchádzajúci deň, bez zrážok a vetra. Denná teplota vystúpi na 5 stupňov, nočná klesne na -4 stupne Celzia.

Streda (16.12.) bude prevažne jasná, ukáže sa nad nami slnko avšak jeho lúče uvidíme poslednýkrát v tomto týždni. Denná teplota vystúpi na 6 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.12.) bude už počas celej noci zamračený a za skorého rána môžeme očakávať prvé výdatné sneženie, ktoré bude trvať až do večera. Cez deň sa bude teplota pohybovať na bode mrazu avšak večer stúpne na 2 až štyri stupne a sneženie sa veľmi ľahko môže zmeniť na dážď.

Piatok (18.12.) budú zrážky pokračovať, avšak kvôli vyššej dennej teplote sa tak, ako štvrtkový večer, premenia na dažďové. Denná teplota vystúpi na 6 stupňov Celzia, v noci nebude chladnejšie, ako 2 stupne Celzia.

Sobota (19.12.) prinesie zamračený deň s občasnými dažďovými prehánkami počas celého dňa a pripraviť sa budeme musieť aj na silnejší vietor. Denná teplota vystúpi na 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.12.) prinesie najteplejší deň týždňa. V zamračený deň bez akýchkoľvek zrážok môže denná teplota dosiahnuť až hodnotu 12. stupňov Celzia, čo je v túto dobu dosť extrémna teplota. V noci teplota neklesne pod 6 stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.