Druhý novembrový týždeň bude mať v meste pod Urpínom, čo sa týka počasia, dve tváre. Zatiaľ, čo v jeho úvode bude pretrvávať príjemné slnečné počasie, ktoré sme si užívali počas víkendu, od stredy bude obloha zamračená a očakávať môžeme aj dážď.

Pondelok (9. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Očakávať môžeme rannú hmlu. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 1 až -1 do denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Utorok (10. 11.) bude opäť slnečný, pričom oblaky by sa na oblohe mali vyskytnúť len v ranných hodinách. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 1 až -1 cez deň vyšplhá na 10 až 12 °C.

Streda (11. 11.) už prinesie veľkú oblačnosť. Martin na bielom koni však nepríde a počas tohto dňa by nemalo ani pršať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 0 až -2 do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Štvrtok (12. 11.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom prehánky môžeme očakávať počas celého dňa. Z ranných 3 až 1 sa cez deň oteplí na 6 až 8 °C.

Piatok (13. 11.) trinásteho prinesie pokračujúci veľkú oblačnosť. Z prevažne zamračenej oblohy by malo pršať počas celého dňa, najvýraznejšie vo večerných hodinách, kedy môže fúkať aj silnejší nárazový vietor. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí 3 až 8 stupňov Celzia.

Sobota (14. 11.) bude víkendovým dňom so spočiatku veľkou, neskôr strednou oblačnosťou. Úhrn zrážok môžeme očakávať v prvej polovici dňa. Teplota vzduchu sa z ranných 4 až 2 cez deň vyšplhá na 8 až 10 °C.

Nedeľa (15. 11.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by počas tohto dňa pršať nemalo. Z ranných 4 až 2 sa cez deň oteplí na 7 až 9 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.