V polovici letných prázdnin nás potrápi ďalšia vlna horúčav. Kvôli vysokým teplotám vzduchu Slovenský hydrometeorologický ústav vydal tiež viacero výstrah. Veľmi teplý by mal byť ešte aj prvý augustový víkend, avšak po uplynutí tohto víkendu meteorológovia predpokladajú výrazné ochladenie.

Pondelok (31.7.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 28 až 30 stupňov Celzia.

Utorok (1.8.) má priniesť opäť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 29 až 31 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal zároveň aj výstrahu prvého stupňa, a to kvôli vysokým denným teplotám. Ranná teplota vzduchu bude od 18 až do 20 stupňov.

Streda (2.8.) prinesie znovu slnečnú a jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 24 až do popoludňajších 32 stupňov Celzia.

Štvrtok (3.8.) bude v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 23 stupňov Celzia. V čase okolo obeda by sa mali vyskytnúť aj slabšie dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 35 stupňov Celzia v tieni.

Piatok (4.8.) prinesie z rána takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 25 stupňov Celzia.  Už v doobedňajších hodinách však očakávame ubúdanie oblačnosti, a tak by po zvyšok dňa mala prevládať jasná obloha. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 33 stupňov.

Sobota (5.8.) má byť slnečná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 24 až do popoludňajších 31 stupňov Celzia v tieni.

Nedeľa (6.8.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 25 až do popoludňajších 34 stupňov Celzia v tieni.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2017/