Počas posledných májových dní si budeme môcť užiť letné počasie. Denné teploty vzduchu sa v najbližších dňoch budú pohybovať od 20 do 25 stupňov Celzia. 

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (23.5.) má priniesť prevažne jasnú oblohu s najvyššou dennou teplotou vzduchu od 23 do 25 stupňov Celzia. Najnižšiu rannú teplotu očakávame v rozmedzí od 12 až 14 stupňov Celzia.

Utorok (24.5.) má byť oblačný až zamračený a dopoludnia aj s dažďovými prehánkami. Denné ako aj ranné teploty v porovnaní s pondelkom poklesnú len mierne, avšak už citeľne. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 19 až 21 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota by mala byť 13 až 15 stupňov Celzia.

Streda (25.5.) prinesie takmer jasný deň s najnižšou rannou teplotou vzduchu okolo trinásť stupňov Celzia. Počas dňa teplota stúpne maximálne na hodnotu 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (26.5.) má byť v znamení ďalšieho takmer jasného dňa s najnižšou rannou teplotou opäť okolo 13 stupňov Celzia. Cez deň očakávame najvyššiu dennú teplotu vzduchu v tieni na úrovni 23 stupňov Celzia.

Piatok (27.5.) bude v znamení polooblačného dňa, pričom najnižšia ranná teplota zostane nezmenená, a teda bude do 13 stupňov Celzia. Bude ale chladnejšie. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách musíme počítať aj s dažďovými prehánkami.

Sobota (28.5.) má priniesť polooblačný deň s najvyššou dennou teplotou vzduchu 22 stupňov Celzia. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude okolo 16 stupňov Celzia. Poobede a podvečer by sa mali opäť objaviť aj dažďové prehánky.

Nedeľa (29.5.) začne ráno s jasnou oblohou, neskôr očakávame znovu polooblačno. Teploty vzduchu budú letné, a to v rozmedzí od ranných osemnásť do popoludňajších dvadsaťpäť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.