Hoci sú letné prázdniny v plnom prúde, pravé letné počasie ešte svoju silu na dlhšie obdobie neukázalo. V nasledujúcich dňoch majú opäť prevládať príjemné letné teploty, avšak tropické dni, ktorých bolo v predošlých rokoch až príliš veľa, naše mesto stále obchádzajú.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (1.8.) má byť oblačný až zamračený a dopoludnia s prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 22 do 24 stupňov Celzia. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 18 až 20 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav pre tento deň vydal aj výstrahu prvého stupňa, nakoľko sa v našom okrese v ranných a doobedných hodinách predpokladá výskyt búrok s krúpami.

Utorok (2.8.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu, ráno a večer zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť totožná s pondelkovými hodnotami, ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Streda (3.8.) prinesie ráno jasnú oblohu s teplotou vzduchu okolo 17 stupňov Celzia. Počas obeda má však prevládať zamračená obloha, no popoludní očakávame opäť jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (4.8.) má byť v znamení polooblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných osemnásť do popoludňajších dvadsaťsedem stupňov Celzia v tieni.

Piatok (5.8.) má priniesť ráno takmer jasnú oblohu s rannou teplotou vzduchu, ktorá bude približne na úrovni 21 stupňov Celzia. Skoro jasná obloha má prevládať počas celého dňa s najvyššou teplotou vzduchu dvadsaťosem stupňov Celzia. Popoludní sa musíme pripraviť aj na prechod menšieho búrkového frontu.

Sobota (6.8.) prinesie polooblačnú oblohu s najnižšou rannou teplotou vzduchu 21 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.8.) bude v znamení oblačného dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných sedemnásť do popoludňajších dvadsaťštyri stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.